NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

Zdravé (nejen) víkendové lívance s horkým ovocem

Zdravé (nejen) víkendové lívance s horkým ovocem

Minimálně jeden víkendový den je u nás vždy ve znamení sladké snídaně. A také pomalého rána. Přesně takového, kdy se snídaně většinou přehoupne až do pohodového, líného brunche. Není na škodu po náročném týdnu trochu zpomalit a svou pozornost soustředit na jediné dilema, které spočívá v rozhodování o tom, zda si připravit palačinky nebo lívance. Žádné telefony, vyskakující konverzace, hrozící deadliny a úkoly, které nepočkají.

Prostě jenom my a snídaně. Teď a tady.  Spolu.

V poslední době u nás podezřele často vítězí právě chuť na lívance. Nejspíš to bude proto, že se nám konečně podařilo je opravdu „vychytat“. Navíc, co si budem, jí se i očima, a na zdobení jsou lívance prostě ideálním artiklem :-).

Bez čeho se lívance neobejdou:

  • 2 banány
  • 1—2 lžíce kokosu
  • 3—4 lžíce hladké špaldové mouky (používám a miluju Pernerku)
  • 2 vejce
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva
  • 100 ml mléka
  • Na horkou omáčku z ovoce budete potřebovat mražené či čerstvé lesní ovoce a lžíci medu.

Postup:

Začněte tím, že si v misce rozmačkáte banán. Poté přidejte vejce a mléko a vše důkladně promíchejte. Postupně přidávejte mouku a nakonec prášek do pečiva. Jednotlivé lívance (cca 1 lžíce těsta/1 lívanec) smažte dozlatova na trošce kokosového oleje.  Omáčku z ovoce uděláte tak, že mražené ovoce lehce povaříte a nakonec dochutíte medem či javorovým sirupem. Můžete přidat také pár lístečků máty, která krásně zdůrazní chuť lesního ovoce.

Co vaše víkendové snídaně? Dokážete při nich aspoň trošku zpomalit?

lívance s horkým ovocem

lívance s horkým ovocem

lívance s horkým ovocem

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh