NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

Vánoční cukroví bez mouky: Čokoládové košíčky s arašídovou náplní

Vánoční cukroví bez mouky: Čokoládové košíčky s arašídovou náplní

Stromeček nazdobený, výzdoba hotová a to naše doma najednou získává úplně jiné kouzlo. Vánoční kouzlo, které našim domovům sluší nejvíc.

Napadlo nás, že než se naplno ponoříte do sváteční atmosféry, a konečně si pořádně odpočinete od shonu posledních dní, přece jenom by vám možná mohl přijít vhod ještě jeden recept. Je jednoduchý, rychlý a ideálně se hodí, pokud vaše cukroví bylo natolik skvělé, že stačilo zmizet ihned po upečení. Důvěrně to známe a proto nás  tento recept vždycky zachrání. Dokonce jsme začali naše blízké podezřívat, že to snad dělají naschvál, aby o tu dobrotu nepřišli :-). Takže je to vlastně spíš takové závěrečné vánoční eso v rukávu.

Čokoládové košíčky se určitě neobjednou bez:

  • 3 hrnky čokolády (minimálně tři 100 g čokolády)
  • 3 lžíce kokosového oleje
  • 1/4 hrnku medu
  • 1/2 hrnku burákového másla (jemné)
  • špetka soli
  • forma na muffiny, papírkové košíčky

Postup přípravy:

Papírové košíčky si vyskládejte do formy na muffiny. Čokoládu s kokosovým olejem rozpusťte ideálně nad párou (zvládne to ale i mikrovlnka) a rozpuštěnou čokoládou naplňte spodní část košíčků (cca do 1/4). Poté nechte čokoládu ztuhnout (dejte formu na balkon, do lednice nebo ještě lépe do mrazáku). Mezi tím si připravte prostřední vrstvu tak, že smícháte med a arašídové máslo. Jakmile spodní vrstva ztuhne, rovnoměrně rozmístěte tuto arašídovou vrstvu na každý košíček tak, aby zcela pokryla čokoládu. Následuje poslední vrstva čokolády, kterou opět rovnoměrně pokryjte čokoládovou vrstvu :-). Na závěr ještě každý košíček poprašte špetkou soli, nechte pořádně vychladnout a ztuhnout a můžete podávat svým nedočkavým příbuzným nebo návštěvám. Je to vážně dobrota! A navíc úplně bez mouky a přece jenom o trochu zdravější než běžné verze cukroví.

Závěrem bychom vám chtěli popřát nádherné Vánoce. Užijte si je v pohodě a hlavně se svými nejbližšími a lidmi, které máte rádi. No a samozřejmě také s dobrým jídlem, protože to k nim prostě patří :-).

čokoládové košíčky

čokoládové košíčky

čokoládové košíčky

čokoládové košíčky

 

 

 

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh