NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

Poctivá tvarohová pomazánka s nivou a ořechy

Poctivá tvarohová pomazánka s nivou a ořechy

Vydatná a výborná. Dvě slova, která skvěle vystihují dnešní recept.

Tvarohová aneb jde se domů!

Když se řekne „tvarohová pomazánka“, já osobně si vybavím dětství a svačinky ve školce. Má asociace je ve skrze pozitivní, protože svačinka tehdy znamenala to, že už se půjde brzy domů (ne že bych neměla ráda pobyt ve školce 🙂). A už tehdy byla tvarohová má oblíbená…

Tento recept  sice úplně „light“, ale skvěle se bude hodit, pokud Vám v jídelníčku pro daný den chybí kvalitní bílkoviny a tuky. Taky bude super jako potréninkové jídlo.

A ještě si pochutnáte 🙂.

Pokud vy vás zajímalo více o bílkovinách jako takových, mrkněte na předchozí článek o makronutrientech. Najdete tu nejčastější mýty ohledně bílkovin, ale také fakta a doporučené množství v jednotlivých jídlech.

Jdeme na to!

Potřebujeme (na 4 porce):

  • 30 g vlašských ořechů (hrst)
  • vanička polotučného tvarohu (nejsem zastánce odtučněných potravin, ale o tom možná někdy jindy)
  • 100 g nivy (balení)
  • kelímek bílého jogurtu
  • stroužek česneku
  • mletá červená paprika
  • sůl
  • pepř

poctivá tvarohová pomazánka

Postup

Smetanu smícháme s tvarohem a bílým jogurtem. Do této směsi přidáme na drobno nastrouhanou nivu, nadrcené ořechy a česnek. Nakonec přidáme mletou papriku a dle chuti doladíme solí a pepřem.

poctivá tvarohová pomazánka

poctivá tvarohová pomazánka

Podávejte ideálně s celozrnným chlebem a kopou zeleniny. Já jsem zvolila úžasný chleba z pekárny Eska, která sídlí na pražském Karlíně. Cenově trochu vyšší liga, ale chuť vám vynahradí každý vynaložený peníz. S poctivou tvarohovou je to naprosto famózní kombo :-).

poctivá tvarohová pomazánka

poctivá tvarohová pomazánka

Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jak vám pomazánka chutnala a jestli máte taky nějakou oblíbenou pomazánku z dětství, která se pojí s příběhem :-).  Prozradíte nám ho? 🙂

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh