NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

Metabolismus a hubnutí

Metabolismus a hubnutí

Že jste také drželi už párkrát v životě dietu? Vítejte v klubu :-)!

Dieta je obvykle krátkodobější záležitost, po jejímž ukončení se děje většinou to samé — kila jsou zpět i s nějakým tím „přídavkem“ a metabolismus se s každým dalším pokusem zpomaluje a zpomaluje.

Ale vezmeme to pěkně popořádku.

Co je to ten METABOLISMUS?

Velmi zjednodušeně se jedná o látkovou výměnu probíhající bez přestávky v našem těle. Je to velmi složitý biochemický proces s mnoha reakcemi, v rámci něhož dochází k přeměně a následnému využití cukrů, tuků, bílkovin a dalších látek.

Přebytečná energie je uložena na horší časy.

Ano, hádáte správně, přesně tam, kam to nejmíň chceme. Do tukových buněk.

Držím dietu!

Téměř každý člověk, a zejména my ženy, jsme se různými typy diet v životě už párkrát setkaly. A samozřejmě velkou část z nich vyzkoušely na vlastní kůži.

Nízkosacharidová dieta, dělená strava, krabičková dieta, nejíst po páté večer, nejíst přílohy atd., atd. Občas to vyjde a pár kilo se podaří dát dolů. Občas se stane přesný opak. A bohužel téměř vždy nás dostihne nechvalně známý JOJO EFEKT.

A kruh se uzavírá.

Proč nemůžu zhubnout?

Diety a věčné experimentování  jsou jedním z hlavních důvodů, proč náš metabolismus nefunguje tak dobře, jak bychom si jistě mnozí z nás, za ty nekonečné a opakované snahy zhubnout, zasloužili.

Za pomalý či zpomalený metabolismus si bohužel z velké části můžeme sami. Stres, rychlost dnešní doby, nedostatek pohybu, všechny ty dietní pokusy atd.

Sečteno podtrženo = zpomalený metabolismus a obtížné hubnutí.

Genetika je mrcha aneb jupí, mamut

Částečně je pomalý metabolismus samozřejmě dán také geneticky. A nemyslíme tím jenom „po mamince“ nebo po „babičce“.  Musíme mrknout přece jenom o trošku dál do historie.

V dobách našich předků se běžně střídaly období dostatku (ulovený mamut) a období hladovění. Proto je zcela přirozené, že si tělo ze strachu (a pro jistotu) tvořilo zásoby tuku – tzv.  na horší časy. Tento šetřící gen je bohužel předáván po generace. V současné době konzumu a všeobecného dostatku jídla pak samozřejmě napomáhá tloustnutí obyvatelstva ve vyspělých státech.

Některé geny holt prostě „nechceš“.

Jak z toho ven?

Stručný popis toho, jak funguje metabolismus,  a že si k jeho zpomalení často „pomůžeme sami“, jsme si už vysvětlili.

Co ale dělat, aby náš metabolismus šlapal tak jak má? Přečtěte si 10 osvědčených tipů, které váš metabolismus zaručeně nakopnou!

A začnou se dít divy!

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh