NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

6 důvodů proč pít teplou vodu s citronem

6 důvodů proč pít teplou vodu s citronem

Jednoduché, připravené za minutu a přesto geniální. To je stručná charakteristika teplé vody s citronem. Genialita se násobí při pravidelném ranním užívání :-).

Pro mnohé z vás je pití vody s citronem jistě už léta zaběhlá ranní rutina. A děláte dobře! Asi nic lepšího pro sebe hned po probuzení nemůžete udělat. Přípravu zvládnete klidně ještě v polospánku a vaše tělo se vám za tuto drobnou laskavost mnohonásobně odvděčí.

V dnešním článku se dozvíte o 6 důvodech, proč rozhodně svoji ranní sklenku vody s citronem nevynechat.

1) Hydratace

Ač se to na první pohled nemusí zdát, naše tělo je po dlouhé noci značně dehydratované. Je proto potřeba co nejdříve po probuzení doplnit tekutiny. Ideální je dopřát si svůj první ranní svůj půllitr (vody s citronem) :).

2) Imunita

Jak asi opět mnoho z vás ví, citron je skvělým zdrojem vitamínu C, který při pravidelné konzumaci působí preventivně proti nachlazení, což zejména v tomto období plném chřipek každý jistě ocení.

3) Metabolismus

Je prokázáno, že vlažná či teplá sklenice vody s citronem pomáhá nastartovat náš metabolismus a optimalizovat jeho funkce během dne. Citron má také velmi nízký glykemický index, který pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi, zvyšuje pocit nasycení a také nás méně honí mlsná během dne. To zní dobře, ne :-)?

citron

4) Svěží dech

Látky obsažené v citronu neutralizují zápach z úst, pomáhají také při bolesti zubů a dásní.

5) Odplavení toxinů

Už samotné pití vody přispívá k odplavování toxinů z naše ho těla, látky obsažené v citronu navíc působí jako slabé diuretikum, což odplavování toxinů z těla ještě znásobí.

6.) Energie do náročného dne

Je prokázáno, že vůně citronu uklidňuje při stresu či podráždění. Z psychologického hlediska je citronová vůně považována za svěží, energetizující a takto působí také na unavený organismus.

Co vy a tento zázračný elixír? Je součástí vaší ranní rutiny nebo ho po přečtení článku teprve zařadíte :-)?

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh