NUTRIMAGAZÍN

...vše co potřebujete vědět o výživě a potravinách

10 zaručených tipů, jak nastartovat metabolismus – I. část

10 zaručených tipů, jak nastartovat metabolismus – I. část

O tom, co je to metabolismus, jak funguje, a že si za jeho lenost tak trochu můžeme sami (a tak trochu také genetika), jsem se rozepsala  v minulém článku.

Dneska pro vás mám první část článku s tipy na to, jak metabolismus tak trochu přinutit, aby zase začal spolupracovat. Když jsem sbírala informace pro tento článek zjistila jsem, že pro většinu tipů, které tady najdete, jsem už v minulosti napsala samostatné články. Bližší informace o každém bodu proto najdete v rámci konkrétních článků, které jsou označeny. Myslím, že je super to mít tahle hezky shrnuté pohromadě :-).

Tak se do toho dáme! A samozřejmě vám přeju příjemné počtení :).

1.) Pravidelná a vyvážená strava

Ámen! Obecný základ zdravého životního stylu. Pokud chcete hubnout a nakopnout metabolismus, rozhodně začněte tímto bodem. Pravidelnost a vyvážená strava totiž představuje větší polovinu vašeho „hubnoucího“ úspěchu. Podrobné informace o tom, proč je pravidelnost ve stravě důležitá, zjistíte po rozkliknutí odkazu :-).

2.) Snídejte!

Jistě jste to slyšeli už mockrát a ona je to skutečně pravda pravdoucí 🙂Na mou duši. Tělo musíte nastartovat už po ránu. Vyhnete se díky tomu nepříjemnému vlčímu hladu, který vás pak během dne svádí sníst všechno, na co přijdete.  Díky vyvážené snídani také získáte potřebnou energii pro celé náročné dopoledne. Zapomínat na snídani se opravdu nevyplácí. Proč byste to neměli dělat, a jak má taková kvalitní snídaně vypadat, se dočtete v článku Je snídaně opravdu základ dne?

snídaně

3.) Dodržování pitného režimu

Hydratace je další klíčový prvek podporující správnou funkci vašeho metabolismu a fungování celého těla. Jaké nápoje jsou nejvhodnější? Kolik litrů je potřeba denně vypít? Jak to určit? A jak poznáme vůbec poznáte, že pijete dostatečně?  To všechno zjistíte v článku Pijete dostatečně? Zjistěte, jak je to s hydratací ve skutečnosti.

4.) Voda s citronem

Velmi účinná vychytávka pro podpoření metabolismu. Příprava zabere minutu a efekt je nevyčíslitelný. Ideální je, udělat si z pití tohoto zázračného elixíru pro naše tělo svou denní rutinu. Zajistíte si tím první ranní „kopanec“ pro svůj líný metabolismus. A uvidíte, že za nějaký čas poběží jako na drátkách.

voda s citronem

5.) Okořeňte to!

Další skvělá pomůcka pro zrychlení metabolismu. Ostrá chuť totiž chuť způsobuje zrychlení srdeční frekvence a oteplení celého těla. Což se rovná výdeji energie. Zkuste příště vaše jídlo „vytunit“ o chilli papričky, pepř, zázvor, wasabi či jiné pálivé dobroty. Pochutnáte si a zároveň uděláte něco pro své zdraví. Tato rada určitě není pro každého, ale pokud vám ale ostré nevadí, určitě tento drobný „tríček“ vyzkoušejte :-). Znáte to, každá drobnost se počítá!

Na dalších tipech pro nastartování vašeho metabolismu usilovně pracuju a můžete se na ně už brzy těšit :).

Zatím se můžete vrhnout do zkoušení prvních 5 :).

NUTRIMAGAZÍN NA INSTAGRAMU

Sledujte náš příběh